Baltyminiai kokteiliai su kanapių sėklomis

Sveiki, tikriausiai dažno aktyviau gyvenančio žmogaus mitybos racione galime rasti vienokį ar kitokį baltyminį kokteilį. Anksčiau vaikystėje labai mėgdavau pieno kokteilius, kurių būdavo galima įsigyti Kalniečių prekybos centre ar Laisvės alėjoje. Tikrai įdomu prisiminti, jog tokiu būdu pagamintas gėrimas nebūdavo dažnas ant mūsų stalo. Vėliau išpopuliarėjo įvairių rūšių plaktuvai, pagausėjo alternatyvų pienui.

Nepaisant įvairių perspėjimų dėl galimos pieno įtakos žmogaus sveikatai ar knygos “Pienas – tylus žudikas”, užaugau daugiausia valgydamas pieną su kokiu nors pyragu ar bandelėm, dažniausiai su aguonom 🙂 Skanu, sotu ir gerai jausdavausi. Vėliau pamėginęs įvairių kitų gėrimų atradau, jog dar geriau jaučiuosi gerdamas baltyminius kokteilius kanapių sėklų pagrindu. Norėčiau tokiais ir su jumis pasidalint.

Pagrindinės sudėtinės dalys:

Kanapių sėklos: vienas šaukštas lukštentų kanapių arba pilnų (tokiu atveju turėtų būti pakankamai galingas plaktuvas, kad gerai susmulkintų).

Vanduo: viena stiklinė ar pusantros, priklausomai nuo mėgstamo tirštumo.

Bananai: vienas, pusantro (priklausomai nuo dydžio, norimo tirštumo), rekomenduoju gerai sunokusius bananus.

Papildomai: pagal norą kartais galite paskaninti ir praturtinti gėrimą linų sėmenimis, saulėgrąžų daigais, kokoso drožlėmis, kerobu (šokolado pakaitalas) arba kakava.

Įsigyti reikiamų produktų galite įvairiose sveikuoliškų prekių parduotuvėse ar turguje.

Kanapių baltymuose yra visos nepakeičiamos amino rūgštys, daug omega 3, 6 riebalų rūgščių.

Daugiau apie kanapių sėklas informacijos anglų kalba http://www.purehealingfoods.com/hempHeartsInfo.php


No responses yet

Leave a Reply