Funkcinė integracija®

Funkcinė integracija yra viena iš dviejų Feldenkrais metodo® (Awareness through movement®, ATM ir Functional integration®, FI) dalių, „tarsi dvi tos pačios monetos pusės“ Mošė Feldenkrais. Jei ATM pamoka vyksta dalyvaujant didesnei grupei žmonių ir atliekama klausantis, tai FI (Funkcinė integracija) – asmeninė pamoka dažniausiai įvairiose padėtyse gulint ant stalo.

Pasak vieno pirmųjų M.F. (Mošė Feldenkrais) mokinių Deivido Zemach Bersin, „Funkcinės integracijos metu naudojamas švelnus, į žmogaus funkciją orientuotas judesys, norint padėti nervų sistemai išmokti kokybiško informacijos siuntimo į raumenis“.

Feldenkrais, Funkcinė integracija

Tai praktika ar pamoka, kurios metu Feldenkrais metodo mokytojas sukuria sąlygas, kurių metu žmogaus nervų sistema gali geriausiai mokintis. Vienodai kreipiamas dėmesys: nervų sistemai, kaulams, raumenims, įvairiems aplinkos veiksniams (kultūra, šeima, darbas, hobis).

Lyginant su daugeliu mums pažįstamų priemonių, tokių kaip masažas, FI ypatinga tuo, kad atliekama žmogui, neišskiriant kurios nors vienos dalies, įskaitant ką jis tuo metu jaučia, galvoja, informaciją iš įvairių receptorių, bei judesio, kurį atlieka (raumenų, fascijų, odos, kaulų).

FI praktikai būdinga:

Lėtas judesys (toks, kuris padeda nervų sistemai pajausti ir pasirinkti geriausią veikimo būdą).

Nereikalingos „parazitinės“ įtampos nukrovimas (kuri trukdo funkcijos kokybei).

Dėmesingas judesys (judesiai ir jų modeliai, kuriems nervų sistema suteikia reikšmę).

Diferencijuotas ir nediferencijuotas judesys (organizmas mokosi atskirti ir esant poreikiui panaudoti abu judesio būdus).

Raumenų, kaulų manipuliacija, siekiant užmegzti geresnį ryšį bei integruoti į visumą – žmogų.

Kam galėtų praversti FI pamoka?

Po įvairių traumų ir kitų sunkumų: Įvairaus amžiaus žmonėms greičiau atsistatant  po traumų, paralyžiaus, įvairių su judesiu susijusių sunkumų: cerebrinio paralyžiaus, Parkinsono, Išsėtinės sklerozės ir kt. Taip pat esant tokioms psichologinėms problemoms, akivaizdžiai nesusijusioms su judesiu: nerimui, panikos priepuoliams, chroniniam nuovargiui, sunkumams mokantis, įvairiems kognityviniams sunkumams.

Pagerinant judesio kokybę sporte: norint sumažinti traumų tikimybę, judesio ekonomiją (jo ištvermę), gebėjimą prisitaikyti prie kintančių sąlygų – meistriškumą, įvairiapusiškumą. Taip pat šokyje ar teatre ženkliai padidinant saviraiškos galimybę.

Kasdienybėje: pagerinant laikyseną, palengvinant žmogaus buitį, lengviau atliekant įvairius judesius ir su didesne ištverme, išmokstant tausoti sąnarius ir nugarą, geresne nuotaika ir pasitikėjimu savimi, didesne saviverte, adekvatiškesniu savivaizdžiu.

Funkcinės integracijos pamokas veda sertifikuotas Feldenkrais® mokytojas, kineziterapijos magistras Ignas Zakarauskas. Daugiau informacijos apie Feldenkrais metodą skaitykite čia


No responses yet

Leave a Reply