Joga kildinama iš sanskrito žodžio yuj, kas reikštų jungą. Legenda byloja apie pajungtus arklius ir jų tempiamą vežimą. Vėliau šis simbolis pasak tyrinėtojų buvo pritaikytas naudojant asmens ir jo sudedamųjų dalių pajungimą konkrečiam tikslui. Tos sudedamosios dalys pasak upanišadų yra kūnas, kvėpavimas, protas, emocijos bei ego. Terminas nurodo, jog dalys nėra atskiros, bet sąveikauja ir veikia viena kitą. Pavyzdžiui kūnas (maistas, judesys) įtakoja kvėpavimą ir atvirkščiai.
Ilgus metus jogos praktikos buvo sutinkamos kaip atskiros, kol dėka išminčiaus Patandžalio tapo sistema, pakopomis aprašytom Jogos sutrose. Pakopų yra aštuonios. Jos paprastai pradedamos praktikuoti nuo pirmų dviejų. Traktate Hatha joga pradipika aprašomos šešios pakopos. Taip yra todėl, jog pirmų dviejų įvaldymas prieš kitas atrodo savaime suprantamas.
Apie jogą pirmą kartą išgirdau iš savo pažįstamos mokykloje, vėliau iš gydytojos sporto dispanseryje. Praktikuoti pradėjau prieš 15 metų, kai studijavau kineziterapiją. Dėstytojui pasiūlius, sutikau rašyti darbą apie jogos įtaką gydant raumenų disbalansą. Po keletos metų pradėjau vesti jogos pamokas. Teko dalyvauti įvairiuose mokymose pas garsiausius tų metų jogos autoritetus: Indijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Anglijoje, Ukrainoje. Esu dėkingas visiems mokytojams iš kurių galėjau tiek daug išmokti.
Kviečiu visus norinčius prisijungti į vedamas grupines ar individualias jogos pamokas.
Pamokos vedamos atsižvelgiant į žmogaus galimybes. Jų metu judesiams išmokti ir įvaldyti taikau pažangiausias sistemas: Feldenkrais metodą, įvairius kineziterapijos bei gimnastikos elementus, pagalbines priemones. Tenka apgailestauti, jog dėl įvairių priežasčių daug jogos elementų tapo žmonėms neprieinami ir užmiršti, o tai kas viešai skelbiama ne tik, kad duoda mažą naudą, bet neretai gali būti pavojinga sveikatai. Ne dėl pačių praktikų, kiek kas ir kaip jas atlieka.