Funkcinė integracija®

Funkcinė integracija yra viena iš dviejų Feldenkrais metodo® (Awareness through movement®, ATM ir Functional integration®, FI) dalių, „tarsi dvi tos pačios monetos pusės“ Mošė Feldenkrais. Jei ATM pamoka vyksta dalyvaujant didesnei grupei žmonių ir atliekama klausantis, tai FI (Funkcinė integracija) – asmeninė pamoka dažniausiai įvairiose padėtyse gulint ant stalo. Pasak vieno pirmųjų M.F. (Mošė Feldenkrais) …

Judesio suvokimo ir interpretacijos teorija

Ne kartą esame girdėję, jog pasaulis apie mus, rodos, yra toks, kokį jį suvokiame bei interpretuojame. Vieni dalykai mums yra įgimti, perduoti protėvių, kad išliktum, pvz.: įvairūs lenkiamieji raumenys susitraukia, kad apsaugotų gyvybiškai svarbias sritis. Priešingai nei gyvūnams, žmonėms yra palikta didesnė laisvė susikurti save tokį, kuris galėtų geriau prisitaikyti prie esamų sąlygų. Jei žmogus …

Feldenkrais

Feldenkrais metodas – tai unikalus požiūris į žmogaus judėjimą, mokymąsi bei pokytį, išpuoselėtą Mošė Feldenkraiso. Metodas yra paremtas fizikos, neurologijos bei psichologijos principais bei sąlygomis, kurių metu nervų sistema geriausiai mokinas. Feldenkrais metodas yra vertinamas dėl savo poveikio gerinant laikyseną, lankstumą, koordinaciją, atletinius bei artistinius gabumus bei padeda tiems, kas turi judėjimo sunkumų, jaučia lėtinį …

Vitamino-hormono D svarba žmogaus organizmui

Prisimenu savo močiutę, kuri, rodos, “maitindavosi” saulės spinduliais. Ar būdama balkone, ar prie tvenkinio, močiutė atsisukdavo į saulę, apnuogindavo krūtinę, pečius ir užsimerkusi kurį laiką sėdėdavo. Taip ir neteko paklausti, kodėl ji taip mėgo saulę, juk tuo metu buvome dar vaikai ir atrodė normalu daug laiko praleisti lauke, namo grįždavome tik pavalgyti ar pamiegoti. Jau …

Hormezė

Hormezė – tai reiškinys, kai mažos dozės bet kokios žalingos medžiagos gali turėti stimuliuojantį ar teigiamą poveikį gyvam organizmui, aktyvuodamos ląstelinį atstatymo mechanizmą. Kažkada vienas gydytojas konferencijos metu dalinosi mintimis, kaip prailginti žmogaus gyvenimą. Viena iš jo rekomendacijų buvo nebijoti valgyti maisto, nukritusio ant žemės, ir nedrausti to daryti vaikams. Kitas autorius knygoje apie vaikų sveikatą …

Vėberio-Fechnerio psichofizikos dėsnis

Vėberio-Fechnerio psichofizikos dėsnis nusako dirginimo ir išgyvenimo intensyvumo priklausomybę. Paprasčiau tariant, žmogus gali pajausti dirgiklį, kai jo poveikis ženkliai didesnis nei esamas. Praktiškai tai gali padėti suprasti kodėl žmonės jaučia vienus dalykus, o kitų ne. Kodėl vaikas taip blogai jaučiasi, kai yra ištroškęs ar nori į tualetą, bet vėliau jautrumas tam sumažėja? Žmogus po truputi …